Idősek Világnapja 2017 - Bányász Kultúrotthon

Az ENSZ először 1991-ben rendezte meg az idősek világnapját, azóta minden év október 1-én megemlékezünk a Föld mintegy hatszázmillió lakosáról.

„Önmagát becsüli meg minden nemzedék azáltal, hogy tudomásul veszi: a világ nem vele kezdődött”. Sütő András

Községünkben hagyománnyá vált, hogy köszöntjük a 65 év feletti lakosokat! Minden évben kedveskedünk műsorokkal, kisebb-nagyobb vendéglátással. 

Idén szeptember 30-ára közel 400 nyugdíjast vártunk a Bányász Kultúrotthonba. R. Kárpáti Péter ajánlásával érkeztek az előadók, akik Petrik József polgármester köszöntő beszéde után szórakoztatták a megjelenteket táncdalfesztiválos slágerekkel, operett dalokkal. Az előadás után sós rúd, tea, bor és ásványvíz mellett kedélyesen beszélgettünk egymással!Településünk legidősebb lakója egy hölgy, jövőre ünnepli 100. születésnapját. Második legidősebb lakónk férfi, ő 97. életévében jár!

Go to top